top of page
Depositphotos_164175578_S_edited_edited_edited.png

Kes on Pakipagar?

Veidike siis minust ja Pakipagari saamisloost...

Alustuseks ütlen sulle ahjusooja "tere" ja mul on väga hea meel, et oled jõudnud Pakipagari lehele!

Olen Gerti, rahutu hunt kriimsilm oma tuhande ameti, huvi ja ideega. Minu elus on alati olnud ja peab olema see "miski", mis mind juba õhtul kannatamatult järgmist hommikut ootama paneb, meeletu energia- ja ideedeatulva kogu kehas sütitab ja silmad särama lööb. Üheks minu suureks kireks on aastaid olnud küpsetamine. Teen seda suure pühendumuse ja armastusega. See on nauding, inspiratsioon, teraapia ja pidev eneseareng.

Mõni aeg tagasi sain uue väljakutse ja sukeldusin pea ees seni tundmatusse maailma, sest olime sunnitud abikaasa toidusedelist välja jätma gluteeni. Ta on mul paras maiasmokk ja selle pärast hakkasin tavapäraste nisujahuküpsetiste asemele otsima alternatiive. Jaeaubanduses pakutav valik langes üsna ruttu välja, sest pakkidel olevad retseptid ei toiminud, tooted jäid näotud, saepurused või siis imeliku kõrvalmaitsega. Ühtlasi sai üsna pea selgeks tõsiasi, et kui üks jahusegu peaks kirjade järgi sobima kõigele, siis praktika näitas, et siis ei sobinud see mitte millekski.

Kuna jaekaubanduses pakutav valik meid ei rahuldanud, otsustasin hakata ise katsetama erinevatest gluteenivabadest jahusegudest küpsetisi, mille toidu maitse ja koostise osas ei peaks järeleandmisi tegema. Esmaseks eesmärgiks sai see, et need maitseksid just, nagu päris ning teiseks, et neid oleks lihtne ja mugav valmistada. Selleks, et saada nisujahule võimalikult ligilähedast struktuuri ja maitset, sai läbi katsetatud ikka sadu retsepte. 99% neist ebaõnnestusid ja motivatsiooni oli ikka väga raske üleval hoida.  

Need Pakipagari tooted, mis on praegu teie ees, kuuluvad sinna katsetuste 1% hulka ja nende üle olen ma kohe eriti uhke, sest need on võitnud väga paljude degusteerijate südamed. Positiivne tagasiside andis mulle julguse hakata pakkuma neid tooteid ka laiemale ringkonnale. Praegu on Pakipagari tegemised-toimetused on alles lapsekingades, kuid teekond siit edasi saab igal juhul väga põnev olema!

Loodan, et leiad Pakipagari küpsetussegude sortimendist ka oma uued gluteenivabad lemmikud.

Gerti

  • Instagram
  • Instagram

gertikokkab

groosinupp

bottom of page